Ústředí OSŽ přijalo na svém jednání dne 9. května 2011 následující usnesení:

Ústředí OSŽ souhlasí se všemi požadavky odborových svazů sdružených v ČMKOS a ASO, které jsou podnětem k manifestaci dne 21. května 2011 v Praze na Václavském náměstí a vyzývá všechny členy OSŽ k účasti na této akci. Pokud bude vláda ČR pokračovat v odmítání věcných argumentů a oprávněných požadavků odborů i po 21. květnu 2011, tak přikročí OSŽ k vyhlášení stávky. V této souvislosti OSŽ očekává podporu a aktivní účast ostatních odborových svazů.

Ústředí OSŽ považuje za naprosto nepřijatelné zamýšlené zrušení státních dotací pro kraje na úhradu regionální osobní železniční dopravy. V případě, že vláda ČR přijme rozhodnutí, které by vedlo kraje a následně železniční dopravce k redukci osobní železniční dopravy s dopady do zaměstnavatelských subjektů působících na železnici a do zaměstnanosti, je OSŽ rozhodnuto bránit dopravní obslužnost pro občany České republiky stávkou.

Cílem stávky je přimět vládu ČR respektovat legitimní a oprávněné požadavky odborů a zastavit dosavadní postupy vlády ČR, které jednoznačně a prokazatelně poškozují naprostou většinu občanů ČR, jedná se zejména o:

– nedostatečné projednávání legislativních změn, omezení zákoníku práce,

– nesystémové a negativní vládní reformy – důchodovou, zdravotní, sociálních systémů a daňovou, které poškozují zaměstnance, občany a sociálně potřebné,

– snahu prostřednictvím rozpočtových škrtů omezit regionální dopravu.

Ústředí OSŽ očekává, že tyto jeho závěry budou diskutovány a potvrzeny na Programové konferenci OSŽ dne 17. května 2011.

V Praze, dne 9. května 2011

Bc. Jaroslav Pejša, v.r.

předseda

ODBOROVÉHO SDRUŽENÍ ŽELEZNIČÁŘŮ

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.